Novinky SU

Přihlásit se k odběru zdroj Novinky SU
Aneb co se děje nového v Studentské unii ČVUT.
Aktualizace: 2 hodiny 27 min zpět

Soutěž o návrh nového SUnijního trička

30. Březen 2021 - 16:01

Studentská unie ČVUT vyhlašuje soutěž o nejlepší návrh na nová trička. Své návrhy můžete posílat na email soutez@su.cvut.cz do 15.5. 2021 včetně. Prosíme zasílejte svá díla ve formátech svg, PDF či ai. Vybraný design se bude tisknout na trička červené barvy s krátkým rukávem, využít můžete celý potisknutelný prostor trička (přední i zadní část, pravé i levé rameno). Pro celoplošnou grafiku si vyberte pouze jednu stranu – např. kombinace celoplošná grafika na zádech + na hrudi a rukávu pouze logo atd. Nejlepší návrh zhmotníme a autor získá výhru v celkové ceně přes 2000 Kč. Balíček bude mimo jiné bude obsahovat dvě trička s daným designem, VIP vstup na Strahov Open Air, několik užitečných předmětů s logem SU ČVUT a jedno (prozatím tajné) překvapení.

Návrh musí obsahovat:
 • logo Studentské unie ČVUT, minimální výška 8 cm. Informace k práci s logem naleznete v logomanuálu.
 • koncept, který souhlasí s účelem organizace.
Návrh nesmí obsahovat:
 • vulgarity a urážky,
 • poškozování brandu SU ČVUT,
 • dílo porušující autorská práva.

Nakládání s financemi klubů vol. 3

11. Únor 2021 - 12:52

Vážení přátelé, kolegové,

vzhledem k pokračující pandemii a nedostupnosti některých členských výhod dávám klubům možnost opět vracet členské příspěvky. Vydávám proto v souladu s předpisovou základnou z pozice statutára SU ČVUT následující

Nařízení prezidenta Č. 2021-NP1:
 1. Předsedové mohou po schválení představenstvem a vydání souvisejícího nařízení předsedy samostatně nakládat s financemi klubu takto:
  1. Vrátit členům členské příspěvky za období alespoň částečně se překrývající s obdobím od 1. 7. do 31. 12. 2020, případně na toto období převedené.
  2. Členské příspěvky dle písm. a) mohou být také ponechány v klubu a použity k úhradě členských příspěvků v následujícím období (dále jako převedené členské příspěvky).
  3. O vrácení či převedení členských příspěvků musí být rozhodnuto nejpozději 1. 4. 2021.
 2. S výjimkou Fakultního klubu BION lze vracet členské příspěvky pouze těm členům, kteří si o vrácení požádají.
 3. Člen, který požádá o vrácení či převedení členských příspěvků, zůstává členem klubu, ale je mu bez zbytečného odkladu v souladu s nařízením předsedy klubu omezeno čerpání výhod člena klubu definovaných ve stanovách klubu a v čl. III, odst. 9., písm. c) stanov Studentské unie ČVUT.
 4. Výše členských příspěvků vrácených či převedených v souladu s tímto nařízením nebude považována za přijaté členské příspěvky podle interního předpisu „IP 2017-P5 Odvody do centrálního rozpočtu”.
 5. Konkrétní data, způsoby žádání a metody vracení členských příspěvků stejně jako omezení výhod člena klubu budou stanovena nařízením předsedy klubu.

Vydáno dne 10. 2. 2021.

Dokument nařízení

Gratulujeme nově zvolené Centrále SU ČVUT!

9. Únor 2021 - 12:36

Nová Centrála, nové výzvy! 💪 Gratulujeme nově zvolené Centrále SU ČVUT a přejeme hodně štěstí! ♥

Členy nově zvolené Centrály jsou:
 • Ivana Dvořáková, prezidentka,
 • Martin „Vydra“ Andrýsek, viceprezident,
 • Lukáš Novotný, předseda RSS,
 • Alena Brožová, PR manažerka,
 • Radoslav Kondáč, HR manažer,
 • Marcel Petráň, IT manažer,
 • Kateřina Pánková, fundraising,
 • Tomáš Pícha, projekťák.

Hledá se Prezident SU ČVUT (již pošesté a snad naposledy)

12. Leden 2021 - 19:15

Prezident Studentské unie ČVUT, Ing. Stanislav Jeřábek, vyhlašuje již šesté kolo voleb na pozici Prezidenta Studentské unie ČVUT.

Co vás na pozici Prezidenta SU čeká?

Jelikož budete řídit největší studentskou organizaci v ČR a možná i střední Evropě, sáhnete si na hodně. Ať už to bude Strahov Open Air, bití se do krve za studenty ČVUT, akce pro prváky i větší, ale třeba i setkání s dalšími uniemi jak v ČR, tak i v zahraničí, nudit se nebudete. O velké věci – ale i velké průšvihy – zaručeně nebude nouze. Ale můžete si být jisti, že to budou dva roky plné vzrušení, které za to určitě stojí!

Měl bych však také dodat, že prezident SU je statutárním orgánem SU ČVUT, takže na vás padne také velká zodpovědnost, ať už ta vyplývající ze zákona, nebo v jednání s partnery. Prezident také navrhuje svoji Centrálu, což je výkonný orgán SU ČVUT. Budete spolu během těch dvou let ve velmi těsném kontaktu. :-)

Kdo se může stát Prezidentem?

Stát se jím může člen Studentské unie ČVUT nebo jejího externího klubu, který podá kandidátku (se všemi náležitostmi) a zajistí si dostatečnou podporu pro své zvolení. Je ale vhodné, abyste již v unii měli nějaké zkušenosti s vedením, ať už klubu či akcí.

Podávat kandidátky lze od 13. ledna 2021 do 29. ledna 2021.

Kandidujte na Prezidenta!

Podmínky a náležitosti kandidátky naleznete zde.