Novinky SU

Přihlásit se k odběru zdroj Novinky SU
Aktualizace: 28 min 24 sek zpět

Engineers Prague hledají posily do svého týmu!

25. Červenec 2019 - 10:20

Je zimní stadion tvým druhým domovem a bez hokeje si nedokážeš představit život? Teď máme pro tebe unikátní příležitost – staň se nedílnou součástí akademického hokeje v České republice a připoj se k našemu týmu Engineers Prague! Od éry hokejisty, jehož jméno se ponese nejen po ČVUT, ale i po VŠE a ČZU tě dělí dvě věci: napsat e-mail a přijít na try-out! První věc zvládneš prakticky hned – napiš na

info@engineersprague.cz'; // --> //-->

, že by ses rád přidal. Pak stačí jen doraz 20. 8. nebo 27. 8. na stadion HC Hvězda Praha (u metra Bořislavka) ukázat, co v tobě je.

Bruslíš lépe v organizaci a realizaci než na ledě? I pro tebe je v týmu místo, jelikož se doplňuje i realizační tým klubu. Napiš něco o sobě na

info@engineersprague.cz'; // --> //-->

.

Engineers Prague je hokejový tým univerzit ČVUT, VŠE a ČZU v Praze, založený v roce 2017 jako nástupce týmu Technika Praha, který se mezi lety 2015-2019 účastnil Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL). 
Tým tvoří studenti Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT), Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) a České zemědělské univerzity v Praze (ČZU), kteří dali přednost studiu VŠ před vrcholovým sportem, ale hokeji se chtějí věnovat dále i během studia.

 

Nezapomeň si vyzvednout odměnu za své kredity získané v Indexu studenta ČVUT!

19. Červen 2019 - 8:03

Akademický rok nám končí a s ním i letošní běh Indexu studenta ČVUT. Chodil(a) jsi pilně na akce a máš nasbíráno dostatek kreditů? Vyměň je do pátku 28. června 2019 za skvělé odměny! Jejich seznam včetně postupu, jak je získat, najdeš zde. Svůj aktuální stav kreditů zjistíš přímo v aplikaci ve svém profilu.

Pokud jsi počtem kreditů nedosáhl(a) na odměnu, nevadí! Další rok bude Index studenta ČVUT opět fungovat. Ale aby to bylo fér, tak od nuly. Nový rok s čistým štítem.

Děkujeme všem sběračům, užijte si odměny!

Tags: Index studenta ČVUT

Pojeď na zaČVUTění – jediný oficiální celouniverzitní seznamovák ČVUT!

13. Červen 2019 - 16:35

Studentská unie ČVUT si pro tebe připravila první ročník oficiálního celounirzitního seznamováku zaČVUTění, díky kterému se seznámíš se svými novými spolužáky napříč ČVUT. 

zaČVUTění je vedeno ve dvou turnusech – 2.–7. 9. a 8.–13. 9. 2019 v Osadě Staré Splavy u Máchova jezera

O pořádnou zábavu nebude nouze. Kromě toho, že poznáš nové přátele formou her, zjistíš také od starších a velmi zkušených studentů, jak to na škole chodí a jak se nenechat vyhodit hned v prvním semestru. A taky samozřejmě večerní společenské aktivity... ;)

Cena kurzu je 2500 Kč (1000 Kč záloha, 1500 Kč doplatek). Přihlášku včetně detailních informací najdeš na webových stránkách zaČVUTění.

zaČVUTění je jediný oficiální celouniverzitní seznamovák, který je podporován ČVUT. Na jednotlivých fakultách najdeš i přímo oficiální fakultní seznamováky, které většinou organizují studentské kluby spadající pod SU ČVUT. Jejich přehled přinášíme níže.

Seznamováky fakult ČVUT

Fakulta Název seznamováku/akce web organizátor termín Fakulta dopravní (FD) UZEL link klub eFDrive 19.–22. 9. 2019 Fakulta stavební (FSv) MALTA link klub IAESTE zatím neznámý Fakulta biomedicínského inženýrství (FBMI) FyzioTmel link klub BION 15.–20. 9. 2019   BioŠrot link fakulta 7.–13. 9. 2019 Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská (FJFI) Letní studentské soustředění TCN link SU FJFI 27. 7. – 10. 8. 2019 Fakulta informačních technologií (FIT) Seznamovák FIT link studenti FIT ČVUT 31. 8.–3. 9. 2019
3.–7. 9. 2019 Fakulta elektrotechnická (FEL) Seznamovací kurz link ÚTVS ČVUT 2.–7. 9. 2019
7.–12. 9. 2019
17.–22. 9. 2019 Fakulta strojní (FSv) Seznamovací kurz link ÚTVS ČVUT 8.–12. 9. 2019 Fakulta architektury (FA) Seznamovací kurz link ÚTVS ČVUT 8.–12. 9. 2019
12.–17. 9. 2019

 

Tags: zaČVUTěníSeznamovákSeznamovák ČVUT

Praho, starej se o své Silicon Valley, vyzvali studenti magistrát

9. Květen 2019 - 17:20

Kampus Dejvice nefunguje jako součást města, magistrát doteď nezajímalo, v jakém prostředí žijí desetitisíce studentů, vědců a pedagogů. „Pojďme to změnit!“. Takový apel vyslali směrem k pražskému magistrátu zástupci místních studentů i zaměstnanců 28. dubna 2019 a doprovodili jej symbolickým stanováním v Technické ulici, které příznačně ilustruje dosavadní přístup města – zaspání rozvoje tohoto koutu města. Přednost před lidmi mají automobily, 40 let staré sakury, místní chlouba, marně čekají léta na prořez. Míst k odpočinku? Absolutní nedostatek. Změní nové zastupitelstvo přístup hlavního města?

Společně s blokádou byla zveřejněna výzva podepsaná akademickými senáty a studentskými uniemi, která vybízí magistrát k aktivnímu zapojení do rozvoje Kampusu Dejvice. V něm sídlí tři vysoké školy – ČVUT, VŠCHT, UK, dále Ústav organické chemie a biochemie AVČR a Národní technická knihovna.

„Přijde nám absurdní, že magistrát doposud přehlížel existenci místa, kde se každý den prolnou desítky tisíc vysokoškoláků, vědců, zahraničních návštěv, ale i běžných obyvatel Prahy 6,“ říká jeden z organizátorů blokády a výzvy Kateřina Bednářová „Nicméně věříme, že relativně nové vedení Prahy bude naslouchat tomu, co se mu klidnou formou snažíme říct,“ dodává.

Reakce magistrátu na sebe nenechala dlouho čekat a hned 29. dubna se sešli zástupci studentů, radní Jaromír Beránek (zastupující radního pro vzdělávání Víta Šimrala a 1. náměstka primátora Petra Hlaváčka), autorka ideové koncepce urbanistického rozvoje kampusu Pavla Melková, koordinátorka Kampusu Dejvice Zita Adamová a ředitel NTK Martin Svoboda. Setkání přineslo několik rychlých závěrů.

„Víme, že se předešlé vedení magistrátu projektu Kampusu Dejvice dostatečně nevěnovalo, a chceme toto pochybení co nejdříve napravit. Společně s Petrem Hlaváčkem budeme řešit nejen urbanistické řešení prostoru, ale i jeho obsahové naplnění. A to vše společně s městskou částí a – především – se samotnými studenty," komentoval radní pro vzdělávání Vít Šimral.

Účastníci schůzky se dále shodli na tom, že bude rozpracována 2. fáze koncepce urbanistiky Kampusu Dejvice, z níž vyplyne jasný akční plán a konkrétní nástroje pro realizaci včetně jmenování zodpovědné osoby pro koordinaci úprav prostoru.

Od 2. května má také vstoupit v platnost zkušební režim pěší zóny v Technické ulici, zatím platný do 1. 7. 2019.